Ehdot

SULJE

Usein kysytyt kysymykset

SULJE
fi

Lasketreening tagab tulemuse

Lasketreening tagab tulemuse

04.09.2017

Lasketreening tagab tulemuse aga ohutus ennekõike

Miks on tähtis lasketreening? Kirjutan lasketreeningust sest näeme ja nõustame igapäevaselt relvaomanikke, kes tahaksid juba joosta, kukerpallitada ja lasta samaaegselt, kuid põhiline vundament ladumata. Tihti “täpi toksimiseks” kutsutavat tegevust ei taheta eriti teha ning tundub parajalt igav.

Tondi Lasketiir pakub igavuse peletamiseks head abivahendit, milleks on duellipuu, kuna metallkettad, mida lastakse on piisavalt väikesed, siis saab treenida täpsuslaskmist, mitte just väga igaval moel!

Vaata meil kasutusel olevat duellipuud, et lasketreening tagaks tulemuse siit videost!

Kordaks siis üle põhitegevused, millele tähelepanu pöörata:

  1. Asend – Kindlalt kahe jalaga maas, põlved ei ole lukus, paralleelselt sihtmärgiga.
  2. Relvahaare – relv kindlalt käes ja kontaktis terves ulatuses käega. pöidlad vaatavad relvarauaga samasse suunda!
  3. Sihtimine – Sihikud horisontaalselt ja vertikaalselt paigas, tegevus, millele on vaja mõelda ja mida ei tohi unustada
  4. Päästmine – Sujuv päästiku ühtlane survestamine, millele mõelda ei tohi!
  5. Järelsihtimine – Ära lase relva peale lasku kohe alla, hoia veel 2-3 sekundit!

Kui Sul veel ei ole relva ja tahad proovida, siis vali mõni laskmispakett, relvaloa taotlemisel saame samuti abiks olla, loe siit

Kui oled relvaomanik, siis tule relva käsitsemise koolitusele!

Ohutus

Lisaks pakub Lasketreening põnevat ja väljakutsuvat võimalust arendada oma laskmisoskusi ning nautida aktiivset ja sõbralikku keskkonda. Kuid lasketreeningu ohutus on äärmiselt oluline, et tagada nii osalejate kui ka jälgijate heaolu. Oluline on järgida teatud reegleid ja parimaid praktikaid, et vähendada õnnetuste riski ja tagada treeningu edukus.

  • Esiteks peaksite alati arvesta võtma lasketreeningu asukohta. Rajatised peavad olema nõuetekohaselt varustatud ja vastama ohutusstandarditele, sealhulgas hästi tähistatud laskekiirus. Enne treeningu alustamist on oluline tutvuda rajatise reeglitega ning järgida neid rangelt.
  • Teiseks on relvade käsitlemine äärmiselt oluline. Kõik osalejad peavad olema kursis relvade ohutu käsitsemise põhimõtetega. See tähendab, et relv tuleb alati suunata turvalisse suunda, käsi relva kohal hoida ning mitte kunagi suunata relva inimesse. Selged ja arusaadavad signaalid peavad olema paika pandud, et juhendada ohuolukordades.
  • Kolmandaks on kaitsevarustuse kasutamine kohustuslik. Kõigil osalejatel peaks olema isiklik kaitsevarustus, sealhulgas kaitseprillid ja kuulivest. Need varustused kaitsevad neid vigastuste eest ning aitavad vähendada kahjude riski.

Lisaks on soovitatav, et treenerid ja juhendajad oleksid koolitatud esmaabi osas. Olukordade kiireks lahendamiseks võib olla vajalik esmaabi osutamine, kui keegi kogeb vigastusi või ootamatuid olukordi. Oluline on, et kõik osalenud omaksid teadlikkust riskidest ning oskust käituda äärmuslikes olukordades.

Kokkuvõttes on lasketreeningu ohutus ülioluline teema, mis vajab tähelepanu. Järgides ohutusnõudeid, õigesti käsitledes relvi ning kandes kaitsevarustust, saavad osalejad nautida lasketreeningut ilma igasuguste riskideta.