Lasketreening – on see kohustuslik? Teoreetiliselt ei, kuid meie oleme siiski arvamusel, et lasketreening on iga relvaomaniku kohustus. Usume, et ei piisa sellest, kui iga viie aasta tagant oma oskusi PPA’s näitamas käia. Pidev harjutamine on kõige alus!
Alates 2019.aastast toimub relvaloa pikendamine enesekaitseks relva omavatele isikutele teisiti. Seadusemuudatus ütleb, et need relvaomanikud peavad relvaloa vahetamiseks sooritama PPA’s täiendava laskekatse ning et nõue kehtib kõigile, kellel on relvaluba enda või varakaitseks soetatud tulirelvale. Katse vajalikust põhjendatakse sellega, et inimene, kellel on tulirelv vaid enese või vara kaitseks, ei saa pidevat praktikat (ei käi jahil, ei tegele laskespordiga, tulirelv võib jääda pikaks ajaks lihtsalt hoiule). See seadusemuudatus toobki välja selgesõnaliselt, miks järjepidev lasketreening vajalik on.
Oled Sa kindel, et tunned oma relva läbi ja lõhki? Oled kindel, et iga tema väiksemgi trikk ja detail on Sul unepealt ka meeles? Et selline kindlus tagada, tuleb oma ustava kaaslasega pidevalt harjutada. Kindlasti on Su relval nii mõnigi omadus, mis vajab järjepidevat meelde tuletamist.
On oluline korrata üle nii relvaohutus, kui ka näiteks laskeasendid. Kui inimene mingi oskuse endale käppa saab, siis muutub ta tihtipeale mugavaks ning ei pööra selle oskuse kasutamisel enam alati täit tähelepanu. Toome võrdluseks hambapesu. Kas Sa mõtled igakord hambaid pestes, et mitu minutit Sa seda teed või kas Sa ikka pesid ülevalt ja alt sama hoolikalt? Eks ole, ei mõtle. Kuid relvakäsitsemises pead Sa suutma mõelda igale sammule. Miks Sa seda teed, mis võib olla tagajärg jne. Milline laskeasend on ikkagi kõige efektiivsem ning kas viis sentimeetrit siia ja sinna poole ikka mängib nii palju rolli?
Jah, lasketreening peaks olema kohustus. Aga suhtuda tuleks sellesse kui võimalusse ennast pidevalt arendada ja ka kontrollida. Lisaks saad pideva ja järjekindla harjutamisega kontrolli oma keskendumise ning pulsi üle. Näeme ja nõustame igapäevaselt relvaomanikke, kes tahaksid juba joosta, kukerpallitada ja lasta samaaegselt, kuid põhiline vundament on ladumata. Tihti “täpi toksimiseks” kutsutavat tegevust ei taheta eriti teha ning tundub parajalt igav. Tondi Lasketiir pakub igavuse peletamiseks head abivahendit, milleks on duellipuu, kuna metallkettad, mida lastakse on piisavalt väikesed, siis saab treenida täpsuslaskmist, mitte just väga igaval moel!
Vaata meil kasutusel olevat duellipuud siit videost!
(Kliki huvipakkuva koolituse järel oleval “lisainfol”)
Tondi Lasketiirus on lai valik erinevaid laskmispakette, millega saad tutvuda siin.
Erinevad koolitused (sh nii Relvaloakoolituse, Esmaabiandja koolituse jne) leiad siit.