Relva laskekõlbmatuks muutmine on tulirelva muutmine relvameistri poolt selliselt, et sellest ei ole võimalik enam tulistada. Laskekõlbmatuks peab olema muudetud relva selliselt, et seda ei saa enam taastada. Teine pool on riiki sisseveetud või siis varasemalt laskekõlbmatuks muudetud relvade puhul teostatav laskekõlbmatusnõuetele vastavuse tuvastamine, seda teeb samuti relvameister.
Esmalt vaatleme, milliseks loetakse relvaseaduse alusel laskekõlbmatut relva. Laskekõlbmatu tulirelv või akustiline relv, mis on muudetud laskekõlbmatuks nii, et tulirelva kõik olulised osad on muudetud kasutuskõlbmatuks. Neid osasi ei ole võimalik relva taas laskekõlblikuks muutmiseks eemaldada, asendada ega ümber ehitada.
Esimese sammuna tuleb anda taotlus PPA-sse relva laskekõlbmatuks muutmiseks, sinna tuleb koheselt ka lisada, kus kohas töö teostatakse ehk, kellel on väljaantud luba sellise teenuse osutamiseks. Kui töö on teostatud, väljastame Teile õiendi ning saate PPA-s peale riigilõivu tasumist relva registreerida laskekõlbmatuks. Tondi Lasketiiru loa kohuslane on T.O Engineering OÜ, enne relva laskekõlbmatuks muutmine, loa küsimist palume kontakteeruda meiega 55585416 või sale@laskmine.ee
Hinnad sõltuvalt relvadest alates 150€, sellele lisandub riigilõiv PPA-s tunnistuse saamisel.
Miks on tähtis teada, kas kodus olev või pärandvarana tulnud relv on ikka laskekõlbmatu või mitte? Relvaseaduse alusel käsitsetakse tulirelva oluliste osadena relvarauda, relvaraami, relva lukukoda, sealhulgas vajaduse korral hõlmates nii lukukoja kui ka relvaraami. Lisaks püstolikelku, trumlit, lukku, sulgurit ja adapterit, mis eraldi esemetena kuuluvad samasse klassi kui tulirelv, nende osade lõpuni töötlemata toorikuid. Ka käsitsetakse sellistena nõuetele mittevastavalt laskekõlbmatuks muudetud osasid. Samuti muid esemeid, mida on võimalik nende valmistamismaterjali või konstruktsiooni ära kasutades üldlevinud tehniliste vahenditega töödelda. Selle alla läheb ka ümber ehitada või kohandada oluliseks osaks. Seega on kõigile kohustuslik relva laskekõlbmatuse tunnistus, selle puudumisel peab relva valdaja tellima teenus laskekõlbmatusnõuetele vastavuse tuvastamine. Kui Teil on küsimusi, siis meie relvameister aitab.
Laskekõlbmatu relva Euroopa Liidu välisest riigist Eestisse sisseveole ja Eestist Euroopa Liidu välisesse riiki väljaveole kohaldatakse sama korda, mis on RelvS relvade kohta kehtestatud. Laskekõlbmatu relva Euroopa Liidus edasitoimetamine toimub RelvS § 624 lõike 1 punktides 1 ja 2 nimetatud: relva ja laskemoona Euroopa Liidus edasitoimetamise eelluba (edaspidi eelluba), relva ja laskemoona Euroopa Liidus edasitoimetamise luba (edaspidi luba),dokumentide ning relva laskekõlbmatust kinnitava tõendi alusel. Laskekõlbmatu relva teisest Euroopa Liidu liikmesriigist Eestisse või Eestist teise Euroopa Liidu liikmesriiki toimetamise eelloa või loa saamiseks esitatakse Politsei- ja Piirivalveametile taotlus ja eeltäidetud eelloa või loa vorm.
Küsimuste korral kontakteeru sale@laskmine.ee või 55585416