Условия

ЗАКРЫТЬ

Часто задаваемые вопросы

ЗАКРЫТЬ
ru

Relvade keelamine tagab ohutuse?

Relvade keelamine tagab ohutuse?

04.09.2017

Kas ja kuidas suudame oma lähedasi kaitsta? Kas keelates relvad, me suurendame turvalisust? Ostes omale relva, kas siis suureneb meie turvalisus või tekitame endale piltliku turvatunde? Kas relvade keelamine tagab ohutuse?

 

Esmalt soovitan vaadata antud videot:

Olete video ära vaadanud, mis mõtted tekkisid? Kui oleks antud hetkel olnud tsiviilkäibes relvad keelatud, kas see oleks päästnud noore elu? Kahtlen selles, sest ebaseadusliku relva saab kätte kurjategija vajadusel ikka. Samas, kui keelame relvade omamise, võtame ära ka seaduse kuulekatelt inimestelt võimaluse ennast kaitsta. Siit tulenevalt tekivadki küsimused. Kas relvasid tuleks keelustada või mitte? Kas relvade keelustamisega tagame ohutust või mitte? Kas relvad on ohtlikud või inimesed nendega?

 

Relvade keelamine tagab ohutuse?: Põgusalt enesekaitse relvadest

Me ei suuda keeldudega kaitsta inimesi inimeste eest ning kõik muud vahendid, mida lubame või keelame seadustega – võtame ära just võimaluse nõrgemal ennast kaitsta kurja soovija eest. Milline peaks olema enesekaitse relv? Kerge, stabiilne ning lihtsalt käsitsetav. Lihtsalt käsitsemise all peab silmas pidama asjaolu, et mingeid liigseid hoobasid ega riive ei oleks. Kaal on ka üks tähtsamaid momente, sest relv ei tohi kuidagi pükse ega kabuuri oma raskusega alla tõmmata. Tihti on kergete relvade puhul probleemiks liialt suur tagasilöök või relva ebaloomulik käitumine lasu hetkel, näiteks relvaraua liialt üles liikumine. Enesekaitseks relvasid on nii Glockil, SigSauer ja Waltheril. Väga hea tulemuse andis meil Walther PPS, kaliibriga 9×19 kaliibriga.

 

Kuidas saame aidata?

 

Oleme kokku pannud laskmispaketi Püstolite Proovimine, mis on sobilik nii algajale, kui ka kogenud relvahuvilisele. Aga eriti kasulik olukorras, kus oled just otsimas seda õiget relva, mida endale soetada. Ning olenemata sellest, kas see on esimene relv, mida soovid endale osta või oled juba varem endale kaaslase leidnud, see pakett aitab Sind igal juhul otsusele lähemale. Aga võib-olla oled Sa lihtsalt huvitatud, kuidas erinevad käsirelvad käituvad ja kätte istuvad. Püstolite Proovimine laskmispakett annab Sulle võimaluse proovida 9 erinevat käsirelva. Kõik valikus olevad relvad on pärit erinevatelt tootjatelt ning meie instruktorite abiga leiad just endale meelepärase.

 

Paketi lisainfo leitav siit.

 


Tondi Lasketiiru Relvade- ja Taktikaõppekeskus pakub Sulle erinevaid koolitusi. Meil saad osaleda nii relvaloa kui esmaabiandja koolitusel. Samuti on olemas erinevad praktilised relvakoolitused – IPSC, relvakäsitsemine jne. Vaata koolitusi siit!   Tondi Lasketiiru laskmispakette saad uurida siin ning ära unusta, et meie laskmispaketid ja koolitused on saadaval ka kinkekaartidena! Leiad kinkekaardid siit!